2k15.09.02.2015.09.02. 19:49, Kini
Sulis hétköznapok
Nagy nehezen rászántam magam erre a blogbejegyzésre. Megkezdődött a suli, és az életem egyik pillanatról a másikra gyökeresen megváltozott. Tudom, ezzel nem vagyok egyedül. Még mindig vannak az iskolaváltásból eredendő tennivalóim, bár egyre kevesebb. Úgy érzem, beindult az élet, jó érzés, hogy vannak teendőim, és a nap minden órájában van programom, nem csak "vegetálok" egyik napról a másikra.
Gondolatok kusza szövedéke van a fejemben és azt se tudom hol kezdjem, milyen témába vágjak bele.
Az új osztályomról annyit, hogy ránézésre elég furcsának tűnik, mert nagyon kevés a lány, de mindenki nagyon aranyos, segítőkész. Ahogy több órán is elhangzott, mindenki egyéniség, mivel egy általános tantervű osztályba járok, és nem ugyanaz a gyerekek érdeklődése. Az évnyitónak még tegnap szerencsére hamar vége lett, nem tartott sokáig. Elég kínos volt, mert majdnem elkéstem, futva jöttem, és mire beértem, szakadt rólam a víz. De úgy látszik valakinek ez nem volt elég meleg, és ki kellett állni az udvarra a tűző napra. Na mindegy, ez legyen a legnagyobb bajom.
Szóval összességében tetszik a "régi új" suli, nagyon sok jófej van az évfolyamon, meg úgy a gimiben összességében. Sajnos a szünetek hamar elrepülnek, de vidáman, jó hangulatban. Féltem az angol miatt, mert én csak egy éve tanulom, a többiek meg már 7. osztály óta, de az angoltanárnő nem harap, és megbeszéltem vele, hogy majd segít egy felsőbbéves. De az is egy megoldás, ha külön angoltanárhoz járok. A tanárnő és az osztálytársak is segítőkészek, és teljes mértékben sikerült beilleszkednem az új osztályba, bár nem volt nehéz feladat, az osztály felét már ismertem (látásból minimum). Mindenkinek kellemes évkezdést kívánok! Végül megosztom a matekházimat. Mi is az a Nobel-díj? Miért nincs matematikából?
- egyesek szerint Nobel nem volt túl képezett ebben a tudományágban - mások szerint Gösta Mittag-Leffler és felesége már megelőzte Nobelt, azzal, hogy a skandináv országok matematikai kutatását segítendő felajánlották egyik villájukat a Svéd Akadémiának. - A harmadik teória szerint a matematikát nem tartotta gyakorlati tudománynak, szerinte nem is válhat az emberiség javára, így nem teljesíti azt a célt, melyért a Nobel Alapítványt létrehozta. - A negyedik és legviccesebb teória szerint Nobel ki nem állhatta az e tudományágban jeleskedőket, mert a házvezetőnője vagy egy a szívének kedves hölgy egy matematikus miatt mellőzte őt. Bár a matematikusok nem kaphatják ezt a becses kitüntetést olyan díjazottak is vannak, akik önszántukból, saját akaratukból nem vették át. Például Allvar Gulstrand svéd fizikus 1911-ben a fizikai díj helyett az élettanit választotta, és amíg a szovjet hatóságok megtiltották Borisz Paszternáknak az 1958-as irodalmi Nobel-díj átvételét, addig Jean Paul Sartre elvi megfontolások alapján utasította vissza az 1964-es kitüntetést.
|